Spotkanie z dietetykiem po niedzielnym meczu

Spotkanie z dietetykiem w niedzielę 27.10.2013 r. o godz. 14 w holu Hali Widowiskowo – Sportowej.

Temat : Odżywiania młodego sportowca.

Zapraszamy rodziców i koszykarki.

Po spotkaniu z dietetykiem sprawy różne dotyczące klubu.

Wcześniej przed spotkaniem, o godzinie 12.00 mecz młodziczek;

MKS Basket Chrobry – MKS MOS Karkonosze II Jelenia Góra.

Zapraszamy sympatyków koszykówki do kibicowania.

 

Młodziczki grają!

13 października 2013 r.  koszykarki Basketu Chrobry Głogów meczem z MKS Polkowice II zainaugurowały w hali widowiskowej w Głogowie udział w dolnośląskiej lidze młodziczek w sezonie 2013/2014. Tydzień wcześniej na wyjeździe po dobrym meczu przegrały w Gorzowie Wielkopolskim 48:70

W meczu z drużyną z Polkowic wygranym 107:17  zawodniczki z Basketu Głogów pokazały bardzo dobry szybki atak, skuteczną obronę na całym boisku i dużo indywidualnych umiejętności koszykarskich.

Do tegorocznej ligi zawodniczki przygotowywały się bardzo skrupulatnie na obozach w Twardogórze i Helu oraz w ostatni weekend września uczestniczyły w silnie  obsadzonym ogólnopolskim turnieju rocznika 2000 w Osiecznej, gdzie nasze zawodniczki zajęły III miejsce, chociaż w zespole głogowskim są tylko 2 zawodniczki tego rocznika, a pozostałe są młodsze (rocznik 2001 i 2002).

Za tydzień głogowianki wyjeżdżają do Jeleniej Góry gdzie zagrają z Wichosiem, a 27.10.2013 roku o godzinie 12.00 w hali  widowiskowo ? sportowej przy ul. Wita Stwosza 1 w Głogowie zagrają z Karkonoszami Jelenia Góra. Zapraszamy do oglądania i kibicowania naszym dziewczętom.

III miejsce w Osiecznej

Serdecznie gratulujemy dziewczętom zajęcia trzeciego miejsca,
w ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt ?Endłan? 2013 w Osiecznej

I    miejsce WULKS KORONA Wschowa

II   miejsce UKS LBASKET Piekary Śląskie

III miejsce MKS BASKET CHROBRGłogów

IV  miejsce MKS MOS Wrocław

V   miejsce UKKS ISKRY Osieczna

VI  miejsce UMKS GRACZ Starachowice

Turniej Koszykówki Dziewcząt „Endłan”

20130918224639450Od 27.09.2013 r. dziewczęta z rocznika 2000 i młodsze, biorą udział w trzydniowym turnieju w Osiecznej.

TRZYMAMY KCIUKI !!!

 

Piątek 27.09.2013 r.

UKKS ISKRY Osieczna ? MKS BASKET CHROBRY Głogów; wynik –  46 : 59

MKS BASKET CHROBRY Głogów ? UKS LA BASKET Piekary Śląskie; wynik – 16 : 66

Sobota 28.09.2013 r.

WULKS KORONA Wschowa ? MKS BASKET CHROBRY Głogów; wynik – 73 : 16

MKS BASKET CHROBRY Głogów ? MKS MOS Wrocław; wynik – 53 : 49

Niedziela 29.09.2013 r.

UMKS GRACZ Starachowice ? MKS BASKET CHROBRY Głogów; wynik – 31 : 34

 

Treningi dziewcząt od 10 września 2013

Młodziczki, rocznik 2000 i mł
lp.	nazwisko i imię zawodniczki
1.	Frankowska Natalia
2.	Żybura Żaneta
3.	Leszczyńska Anna
4.	Fiedziuk Malwina
5.	Wasyluk Joanna
6.	Górna Kinga
7.	Oleśniewicz Agata
8.	Cegielnik Julia
9.	Lazarska Iga
10.	Lizurej Olga
11.	Bałdys Justyna
12.	Maj Klaudia
13.	Olszewska Oliwia
14.	Backiel Julia
15.	Przyrowska Klaudia
16.	Podejma Maja
17.	Ratuszyńska Ewa
18.	Dolczewska Jessika
19.	Stypińska Julia
20.   Denuszek Izabela
Treningi będą odbywały się:
1. Wtorki w godz.15.30 - 17.00 Hala Widowiskowo Sportowa, ul.
Wita Stwosza 1
  w Głogowie 
2. Czwartki w godz. 16.40 - 18.40 sala sportowa Szkoły Podstawowej
nr 14, ul. Królewska 12 
   w Głogowie
3. Piątki:  w godz. 15.45 - 17.30 sala sportowa Gimnazjum nr 5 w
Głogowie, ul. Gwiaździsta 2

II zespół, rocznik 2002 i mł
1. 	Kuc Gabriela
2.	Graczyk Patrycja
3.	Dyja Dominika
4.     Olszak Wiktoria
5. 	 Downar Kamila
Treningi będą odbywały się:
1. Wtorki w godz.17.15 - 18.15 sala sportowa SP-12 ul. Gomółki 43 w
Głogowie
2. Czwartki w godz. 16.40 - 18.40 sala sportowa Szkoły Podstawowej
nr 14, ul. Królewska 12 
   w Głogowie
3. Piątki:  w godz. 15.45 - 17.30 sala sportowa Gimnazjum nr 5 w
Głogowie, ul. Gwiaździsta 2

III  zespół, rocznik 2002 i mł
1.	Kacprzak Dagmara
2.	Prokop Wiktoria
3.	Michalczuk Miriam
4.	Krawczyk Żaneta 
5.	Giza Zuzanna
6.	Czerniawska Zofia
7.	Kobiałka Emilia
8.	Perczuk Wiktoria
9.	Stępkowska Katarzyna
10.	Krotla Maja
11.	Miler Kornelia
12.	Michalczuk Miriam
13.	Graczyk Zuzanna
14. 	Kobylarz Hanna
15.   Kosturkiewicz Karolina
17.    Walczak Anna
18.   Stelmach Kornelia
19.   Kulik Martyna
20.   Szczepaniak Amelia
21.   Zuzanna
22.   Kaczorowska Olga
23.  Zboralska Aleksandra
Treningi będą odbywały się:
1.    Wtorki w godz.17.15 - 18.15 sala sportowa Szkoły Podstawowej
nr 12 w Głogowie, ul. Gomółki 43
2.    Piątki:  w godz. 14.30 - 15.45 sala sportowa Gimnazjum nr 5 w
Głogowie, ul. Gwiaździsta 2
Uwaga! Jeżeli z różnych powodów nie będzie można przyjść na zajęcia 
do których zawodniczka jest przypisana, można przyjść na zajęcia z inną grupą.

Podziękowanie dla Fundacji Polska Miedź w Lubinie

fpm_logoW dniach 18.08 -29.08.2013 r. został zorganizowany obóz sportowo ? rekreacyjny w Helu dla dzieci z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Basket Chrobry w Głogowie w ramach projektu pn. ?Sportowe wakacje?. Dzięki realizacji projektu zawodniczki MKS Basket Chrobry w Głogowie przeżyły wspaniałą wakacyjną przygodę oraz rozpoczęły przygotowania do sezonu rozgrywkowego 2013/2014. Wspólny wyjazd na obóz mocno zintegrował drużynę i pozwolił jej spędzić piękne wakacje w gronie przyjaciół. Będzie to skutkować lepszą grą i atmosferą sportową w drużynie w czasie tegorocznych rozgrywek .
Zarząd Międzyszkolnego Klubu Sportowego Basket Chrobry w Głogowie, zawodniczki, trenerzy i rodzice serdecznie dziękują Fundacji za okazaną pomoc.

Turniej w Głogowie zakończony

Trzecie miejsce zdobył Basket Chrobry Głogów w II Ogólnopolskim
Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Głogowa 21-23.06.2013.

Wyniki spotkań
UKKS „ISKRY” Osieczna – UKS Orlik Ujazd 6:54
MKS Basket Chrobry Głogów – MKS Polkowice 54:30
KS Wichoś Jelenia Góra -MKS Opalenica 42:36
UKKS „ISKRY” Osieczna – MKS Basket Chrobry Głogów 18:56
MKS Polkowice – KS Wichoś Jelenia Góra 32:42
UKS Orlik Ujazd – MKS Opalenica 36: 50
MKS Opalenica – ISKRY Osieczna 75 : 8
Basket Chrobry – Wichoś Jelenia Góra 19:41
Orlik Ujazd- MKS Polkowice 46:28
ISKRY Osieczna – Wichoś Jelenia Góra 10:59
MKS Opalenica – MKS Polkowice 64:23
Basket Chrobry – Orlik Ujazd 40:36
MKS Polkowice – UKKS „ISKRY” Osieczna 24:18
UKS Orlik Ujazd – KS Wichoś Jelenia Góra 49:38
MKS Basket Chrobry – MKS Opalenica 32:47
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce KS Wichoś Jelenia Góra
II miejsce MKS Opalenica
III miejsce MKS Basket Chrobry Głogów
IV miejsce UKS Orlik Ujazd
V miejsce MKS Polkowice
VI miejsce UKKS „ISKRY” Osieczna
Wyróżnione zostały też zawodniczki indywidualnie. Z Basketu Głogów Justyna Bałdys z
nalazła się w pierwszej piątce turnieju, a Julia Cegielnik została wyróżniona statuetką
najlepszej zawodniczki drużyny.
Najlepszą zawodniczką całego turnieju i tytuł MVP otrzymała Katarzyna
Owczarek z UKS Orlik Ujazd. Turniej przebiegał w prawdziwie sportowej
atmosferze. Wyniki nie pokazują ogromnego zaangażowania zawodniczek. Na mecze, szczególnie z udziałem miejscowej drużyny przychodziło sporo kibiców.

TURNIEJ W GŁOGOWIE

PLAKAT KOSZYKARSKI 2013II Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Głogowa

Udział biorą drużyny z rocznika 2001 i młodsze:

KS Wichoś Jelenia Góra,

UKS Orlik Ujazd ,

MKS Opalenica,

UKS Iskra Osieczna ,

MKS Polkowice,

MKS Basket Chrobry  Głogów.

Miejsce rozgrywania meczów:

Hala Widowiskowo ? Sportowa przy ul. Wita Stwosza 1 w Głogowie

Harmonogram meczów:

21.06.2013 r

1. godz.   9.00     UKS Iskra Osieczna   ? UKS Orlik Ujazd

2. godz. 10.30     MKS Basket Chrobry ? MKS Polkowice

godz. 12.00     Otwarcie turnieju

3. godz. 12.15     KS Wichoś Jelenia Góra ? MKS Opalenica

4. godz. 13.45     UKS Iskra Osieczna   – MKS Basket Chrobry

5. godz. 15.15     MKS Polkowice  – KS Wichoś Jelenia Góra

6. godz. 16.45     UKS Orlik Ujazd  – MKS Opalenica

22.06.2013 r

1. godz.   9.00      MKS Opalenica – UKS Iskra Osieczna

2. godz.  10.30     MKS Basket Chrobry  – KS Wichoś Jelenia Góra

3. godz.  12.00     UKS Orlik Ujazd – MKS Polkowice

4. godz.  13.30     UKS Iskra Osieczna – KS Wichoś Jelenia Góra

5. godz.  15.00     MKS Opalenica – MKS Polkowice

6. godz.  16.30     MKS Basket Chrobry  – UKS Orlik Ujazd

23.06.2013 r

1. godz.   9.00      UKS Iskra Osieczna – MKS Polkowice

2. godz.  10.30     KS Wichoś Jelenia Góra – UKS Orlik Ujazd

3. godz.  12.00     MKS Basket Chrobry – MKS Opalenica

godz.   13.45 Zakończenie turnieju

 

Turniej w Opalenicy – rocznik 2001

Turniej Opalenica 2013
Turniej Opalenica 2013

W turnieju spotkały się zespoły z trzech grup półfinałowych Wielkopolskiej Ligi Minikoszykówki rocznik 2001 i mł, które zajęły II miejsca w półfinałach:
Finałowe rozgrywki  Międzywojewódzkiej Ligi Minikoszykówki dziewcząt rocznika 2001, o miejsca 4/6 odbyły się w sobotę 8 czerwca 2013 roku w hali opalenickiego OSiR  przy ul. Gimnazjalnej.
MKS Opalenica – MKS BASKET CHROBRY Głogów 41:47.
Pierwszy mecz był bardzo wyrównany i chociaż w IV kwarcie nasz zespół prowadził 4 – 6 pkt to w ostatniej minucie nasze zawodniczki popełniały błąd za błędem i gospodyniom udało się doprowadzić do remisu. W dogrywce głogowianki okazały się lepsze i po bardzo ambitnej grze wygrały ten mecz.
MKS BASKET CHROBRY Głogów – UKS 5 Ostrów Wlkp 55 : 41
Drugi mecz cały prowadziłyśmy.
W trzecim meczu Opalenica wysoko wygrała z Ostrowem.
Końcowa kolejność:
I MKS Basket Chrobry Głogów
II MKS Opalenica
III UKS 5 Ostrów Wlkp.
Gospodarz turnieju MKS Opalenica przygotował turniej w ten sposób, że ufundował puchary oraz nagrody rzeczowe.
Nasz zespół otrzymał piękny puchar za I miejsce, dyplom,
Kinga Górna została MVP całego Turnieju,
Natalia Frankowska została najlepszą zawodniczką drużyny.
Zespół otrzymał też statuetkę za IV miejsce w ogólnej klasyfikacji Ligi Wielkopolskiej rocznika 2001.
Brawa dla całej drużyny!