Zakończenie sezonu 2013/2014 !

W sobotę 21.06.2014 r Międzyszkolny Klub Sportowy Basket Chrobry zakończył sezon.

Zarząd, zawodniczki, trenerzy oraz rodzice zakończyli oficjalnie sezon rozgrywkowy 2013/2014 na uroczystym spotkaniu w sali widowiskowo ? sportowej przy ul. Wita Stwosza 1 w Głogowie. Przyszedł zatem czas na prezentacje zawodniczek, zespołów, podsumowania, refleksje, podziękowania i nagrody. Spotkanie przebiegało w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Trenerka Jolanta Grubecka ? Rozkocha wspólnie z  Panią Agatą Leszczyńską  spikerką ? mamą koszykarki Basketu Chrobry wręczyły zawodniczkom pamiątkowe dyplomy. Podziękowania otrzymali również rodzice, działacze i przyjaciele klubu.

Nieco podsumowań. Cztery zespoły rozgrywkowe: młodziczki ? 20 spotkań w sezonie zasadniczym 9 zwycięstw, 11 porażek, VII miejsce w dolnośląskiej lidze. Młodziczki w minionym sezonie to dziewczęta urodzone w 2000 roku, a w składzie głogowskiej drużyny były tylko dwie z tego rocznika, pozostałe to o rok lub 2 lata młodsze zawodniczki. Celem szkoleniowym startu w tych rozgrywkach było ogrywanie się i przygotowanie do sezonu 2014/2015.  Było to bardzo dobrze spełnione zadanie, a świadczy o tym fakt, że w statystykach zdobyczy punktowej całej ligi nasza zawodniczka Natalia Frankowska zajęła bardzo wysokie II miejsce (zdobyła aż 340 punktów), a Kinga Górna zajęła VII miejsce zdobywając 272 punkty. W towarzyskim Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt w Osiecznej młodziczki zajęły III miejsce.

Zespół dziewcząt rocznik 2001 w dolnośląskiej lidze minikoszykówki – 10 meczów w sezonie w grupie B, 6 zwycięstw, 4 porażki, III miejsce. Ostatni przegrany mecz o wejście do finału tych rozgrywek 3 punktami po dogrywce z drużyną KS Wichoś I Jelenia Góra, która w tym sezonie zajęła I miejsce na Dolnym Śląsku w tej kategorii rozgrywkowej. III miejsce w

towarzyskim Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt ?Głogowski weekend z koszykówką? o Puchar Prezydenta  Głogowa, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP 5 w Ostrowie Wielkopolskim.

Zespół dziewcząt rocznik 2002 w wielkopolskiej lidze mini koszykówki – 10 meczów w sezonie 9 zwycięstw, 1 porażka V miejsce.

Zespół dziewcząt rocznik 2003 w wielkopolskiej lidze minikoszykówki – 7 meczów w sezonie 5 zwycięstw, 2 porażki, VI miejsce. I miejsce w towarzyskim Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt ?Głogowski weekend z koszykówką? o Puchar Prezydenta  Głogowa.

Najmłodszy zespół, dziewczęta rocznik 2004/05/06, pierwszy rok treningów, uczestniczył w jednodniowym Mikołajkowym Turnieju minikoszykówki w ramach Basketmanii Dolnośląskiej, rozegrał dwa mecze towarzyskie z drużyną z Polkowic oraz uczestniczył w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt ?Głogowski weekend z koszykówką?

o Puchar Prezydenta  Głogowa.

Był to na pewno udany sezon dla głogowianek. Dwie koszykarki Basketu Chrobry: Natalia Frankowska i Kinga Górna znalazły się w 12 ? osobowej kadrze województwa dolnośląskiego młodziczek i od 28.06. 2014 do  05.07. 2014 r będą uczestniczyły w zgrupowaniu w Twardogorze.  Zawodniczka Aleksandra Wolnik zdobyła uprawnienia sędziego koszykówki. W koszykarskim obozie w czasie ferii zimowych uczestniczyło 45 zawodniczek naszego klubu, w letnim do Międzyzdrojów pojedzie 55.

W najbliższą sobotę 28 czerwca 2014 r 29 osobowa grupa dziewcząt z Basketu Głogów wyjedzie do Wrocławia by na nowym stadionie wziąć udział w XVII Turnieju Koszykówki Ulicznej ?StreetBasket 2014?.