Ostatnie mecze!

d

W niedzielnym ( 05.01.2014r.) meczu w ramach dolnośląskiej ligi koszykówki młodziczki MKS Basket Chrobry rywalizowały z zespołem AZS PWSZ I Gorzów Wlkp. Dziewczęta rozegrały spotkanie bardzo nerwowo, popełniły dużo błędów własnych, w obronie brakowało współpracy, skuteczności rzutowej w pewnych sytuacjach. Dopiero w czwartej kwarcie poderwały się do walki i odrabiania punktów. Niestety czasu było już zbyt mało i głogowianki przegrały ten mecz 41:50. Pocieszające jest to, że drugą połowę meczu czyli wtedy, gdy gra toczyła się w  podstawowych składach nasze zawodniczki wygrały 24:22. Liga młodziczek obejmuje dziewczęta rocznika 2000 i młodsze. W naszym zespole w roczniku 2000 są tylko dwie zawodniczki, a pozostałe to młodsze z roczników 2001 i 2002, natomiast w zespole gorzowskim tylko jedna zawodniczka była młodsza, a pozostałe z rocznika 2000. Przewaga siły fizycznej i dłuższy czas treningu naszych przeciwniczek to jedna z  przyczyn przegranego meczu. Głogowianki w pierwszej połowie spotkania nie bardzo wierzyły w swoje możliwości i brakowało im woli walki.

Dziewczynki z rocznika 2002 i 2003 rozegrały w piątek ? 03.01.2014r. dwa sparingowe mecze z drużyną ze Wschowy rocznika 2002. Pierwsze spotkanie w swoim roczniku dziewczęta z Głogowa zagrały bardzo walecznie i dobrą obroną oraz niezłą grą zespołową wygrały 31:14. Drugi mecz rozegrał nasz młodszy zespół z rocznika 2003 z drużyną ze Wschowy rocznika 2002 i przegrał po dobrej i ambitnej grze. Nasze młode zawodniczki rozgrywają pierwsze mecze towarzyskie przygotowując się do rozgrywek w wielkopolskiej lidze swojego rocznika, które rozpoczną się na przełomie stycznia/lutego.