Turniej w Opalenicy – rocznik 2001

Turniej Opalenica 2013

W turnieju spotkały się zespoły z trzech grup półfinałowych Wielkopolskiej Ligi Minikoszykówki rocznik 2001 i mł, które zajęły II miejsca w półfinałach:
Finałowe rozgrywki  Międzywojewódzkiej Ligi Minikoszykówki dziewcząt rocznika 2001, o miejsca 4/6 odbyły się w sobotę 8 czerwca 2013 roku w hali opalenickiego OSiR  przy ul. Gimnazjalnej.
MKS Opalenica – MKS BASKET CHROBRY Głogów 41:47.
Pierwszy mecz był bardzo wyrównany i chociaż w IV kwarcie nasz zespół prowadził 4 – 6 pkt to w ostatniej minucie nasze zawodniczki popełniały błąd za błędem i gospodyniom udało się doprowadzić do remisu. W dogrywce głogowianki okazały się lepsze i po bardzo ambitnej grze wygrały ten mecz.
MKS BASKET CHROBRY Głogów – UKS 5 Ostrów Wlkp 55 : 41
Drugi mecz cały prowadziłyśmy.
W trzecim meczu Opalenica wysoko wygrała z Ostrowem.
Końcowa kolejność:
I MKS Basket Chrobry Głogów
II MKS Opalenica
III UKS 5 Ostrów Wlkp.
Gospodarz turnieju MKS Opalenica przygotował turniej w ten sposób, że ufundował puchary oraz nagrody rzeczowe.
Nasz zespół otrzymał piękny puchar za I miejsce, dyplom,
Kinga Górna została MVP całego Turnieju,
Natalia Frankowska została najlepszą zawodniczką drużyny.
Zespół otrzymał też statuetkę za IV miejsce w ogólnej klasyfikacji Ligi Wielkopolskiej rocznika 2001.